Her yaştan insanımızın spor yapmasını ve farklı branşlara yeni sporcular kazandırmayı hedefleyen Amatör Spor Haftası açılış törenini coşkuyla gerçekleştirdik. 

Açılış töreni Sayın Vali Yardımcımız Yakup PAPAKER’in teşrifleriyle, İl Müdürümüz Ramazan DEMİR’in açılış konuşmalarıyla başladı. İl Müdürümüz açılış konuşmalarında, ‘’Bizler Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz olarak tüm gençlerimizi ve halkımızı tesislerimizde spor yapmaya davet ediyoruz;

Bakanlığımızın desteği ile birlikte, ilimizde bulunan Amatör Spor kulüplerimize gerekli tüm maddi ve manevi desteği vererek sporun ve sporcunun yanında olduğumuzu ve spor kültürünün oluşması için tüm ekibimizle var gücümüzle çalışmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm konuklarımızı amatör ruhun bize kattığı kardeşlik duygusu ile selamlıyor, saygılar sunuyorum’’ dedi.  Ardahan  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz  tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinliği sporcuların, antrenörlerin ve vatandaşların geniş katılımıyla bir çok sportif  gösteri ile Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu’nda yapıldı.