2018 YILI AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Amatör Spor Haftası etkinlikleri bu yılda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Başkanlığımızın iş birliğiyle 08 Ekim 2018 tarihinde tamamlandı.

26 EKİM 2018 / Tamer.Bulga
Her yaştan insanı spor yapmaya, düzenli fiziksel aktivitelere özendirmeye, farkındalık oluşturmaya ve yeni bireyleri spora kazandırmaya yönelik olarak her yıl düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri bu yılda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Başkanlığımızın iş birliğiyle 08 Ekim 2018 tarihinde Ardahan Valisi Mehmet Emin BİLMEZ, Belediye Başkanı Faruk KÖKSOY ve Kurum Amirlerinin katılımıyla 80. Yıl Cumhuriyet Şehir Stadyumundan kortej eşliğiyle başlayarak Halil Efendi Sentetik Yüzeyli Çim Sahada sona eren, Amatör Spor Haftası yürüyüşüyle star alarak, Masa Tenisi, Satranç, Atletizm (Kros), Futbol, Voleybol, Basketbol ve Kort Tenisi Müsabakalarıyla sona erdi.

Amatör Spor Haftası etkinliklerinde Dereceye Giren Sporcular ve Takımlar


Atletizm Yıldız Kızlar

1- Kıymet KILIÇ                  Şehit Burhan Kılıç Ortaokulu 

Atletizm Yıldız Erkekler

1. Emirhan KILIÇ                 Şehit Burhan Kılıç Ortaokulu


Atletizm Genç Kızlar

1- Esra Yılmaz                      Spor Lisesi
2- Şehriban AVŞAR          Hoçvan Hasköy Lisesi
3- Elif Yılmaz Hoçvan Hasköy Lisesi

Atletizm Genç Erkekler

1- Ömer Faruk DALPOLAT Spor Lisesi
2- Yusuf ARABUL Spor Lisesi
3- Halil EKMEKÇİ Spor Lisesi

Masa Tenisi Genç Kız 

1- Canan ERDOĞAN  Spor Lisesi
2- Derya BARAN 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
3- Yonca ZORBA  15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Masa Tenisi Genç Erkek 


1- Koray ÖZSAL Spor Lisesi
2- Hasan Ali GÜLMEZ Spor Lisesi
3- Adem BİLİCAN Şehit Er Serhat ŞANLI Ticaret Meslek Lisesi

Satranç Karma

1- Özkan AVŞAR 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 2- Faruk YILMAZ 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 3- Mert GÖKÇE 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Futbol Genç Erkekler


1- Spor Lisesi
2- Fen Lisesi
3- Halitpaşa Anadolu Lisesi

Futbol Yıldız Erkekler


1- 23 Şubat Ortaokulu
2- Nebioğlu Ortaokulu

Voleybol Kızlar

1- Göle 30 Eylül Ortaokulu
2- Fen Lisesi
3- Halitpaşa Anadolu Lisesi

Basketbol Genç Erkekler

1- Spor Lisesi
2- 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 3- Fen Lisesi

Kort Tenisi Büyük Erkekler

1- Seyit İşleyen
2- Tarık IŞIK