İLİMİZDE, AMATÖR SPOR HAFTASI’NA AÇILIŞ PROGRAMIYLA START VERİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından her yıl geleneksel olarak uygulanan “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri, İlimizde yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını tedbirleri dikkate alınarak 80. Yıl Cumhuriyet Şehir stadyumunda düzenlenen törenle başladı.

  Haberi Oku

  KORONAVİRÜSLE MÜCADELE İÇİN TEK KULLANIMLIK SECCADE DAĞITIMI

  Gençlik Ve Spor Bakanlığı Koronavirüs mücadelesi kapsamında Gençlik Merkezleri aracılığıyla ülkemizde eş zamanlı olarak Cuma namazından önce tek kullanımlık seccade dağıtıyor. Bugün İlimizde de Ardahan Gençlik Merkezi Gençlik Lideri ve Gönüllüleri Halilefendi Halı sahasında Cuma namazı öncesi cemaate tek kullanımlık seccade dağıtımı yaptılar.

  Haberi Oku

  İLİMİZDE, AVRUPA SPOR HAFTASI’NA “ULUSAL HERKES İÇİN SPOR VE SAĞLIK GÜNLERİ” SLOGANIYLA START VERİLDİ

  İlimizde, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Herkes İçin Spor Federasyon Başkanlığımız tarafından Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 İl ve İlçede eş zamanlı olarak “Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” spor faaliyet etkinlikleri açılış programı gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  SAYIN BAKANIMIZIN MİSAFİRİ OLARAK AYASOFYA CAMİ'NİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILIM SAĞLAYAN GÖNÜLLÜ GENÇLERİMİZ İLİMİZE DÖNDÜ

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün organizasyonuyla, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem KASAPOĞLU'nun misafiri olarak, İstanbul İlinde gerçekleştirilen "Gençlik Ecdadın İzinde" "Ayasofya" programı doğrultusunda, 86 yıl sonra kılınan ilk cuma namazına katılım sağlayan gönüllü gençlerimiz İlimize döndü.

  Haberi Oku

  ARÜ İLE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA EĞİTSEL, KÜLTÜREL, GÖNÜLLÜLÜK VE SPORTİF FAALİYETLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

  Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolüne dayanarak hazırlanan protokol metni, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BİBER ve Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilent AKAR tarafından imzalandı. ARÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine, Rektörlük yetkilileri ile Ardahan Gençlik Merkez Müdürlüğünden yetkililer katıldı.

  Haberi Oku

  "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ " İLİMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  15 Temmuz Hain Darbe Kalkışmasının 4. Yıl dönümünde, Aziz Milletimizin kahramanlık destanının anlatıldığı, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programı ilimizde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi. Valiliğimiz koordinesinde düzenlenen ve dolu dolu geçen etkinliklere, vatandaşlarımız yoğun ilgi göstererek meydanı doldurdu.

  Haberi Oku

  SAYIN VEKİLİMİZ PROF. DR. ORHAN ATALAY İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

  Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Orhan ATALAY İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, Dünyanın ve Ülkemizinde içinde bulunduğu bu zor süreçte İl Müdürlüğümüzce “Evde Kal Sağlıklı Kal” sloganı doğrultusunda çeşitli sosyal medya kanalları üzerinden sporcularımıza antrenörlerimiz aracılığıyla evde yapılması gereken spor hareketlerinin videoları çekilerek ulaştırılmış ve gençlik merkezi çalışanlarımız aracılığıyla üretilen maske, siperlik ve dezenfektanlar başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere birçok kamu çalışanları ve halkımıza ulaştırılmıştır.

  Haberi Oku

  GENÇLERDEN MEKTUP

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede ön saflarda yer alan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik mektup yarışması düzenlendi.

  Haberi Oku

  19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLİMİZDE KUTLANDI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıl Dönümü dolayısıyla sabah saat: 10:00’ da Valilik binası önündeki Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz çelenginin sunulmasının ardından akşam saat: 19:00’ da Ardahan 80. Yıl Cumhuriyet Şehir Stadyumunda İstiklal Marşı okundu.

  Haberi Oku

  SPORCULARA ÜNİVERSİTE BURSU YÖK KILAVUZUNDA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 Vakıf Üniversitesi arasında imzalanan ve başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan mutabakat metni, 2020 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda ilan edilmesi uygun görüldü.

  Haberi Oku

  MUTLU ÇARŞAMBA PROJESİ KAPSAMINDA ENGELLİ SPORCULARIMIZA ATLETİZM KURSU VERİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen "Mutlu Çarşamba" projesi kapsamında, 11 Mart 2020 tarihinde, İl Müdürlüğümüze ait 80. Yıl Cumhuriyet Şehir Stadyumunda Engelli Sporcularımıza yönelik Atletizm kursu verildi.

  Haberi Oku

  ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ İLİMİZDE TAMAMLANDI

  Türkiye Atletizm Federasyon Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programında yer alan '' Atletizm Geliştirme Projesi '' İlimizde Tamamlandı.

  Haberi Oku

  BAŞARILI YÜZME SPORCULARIMIZI ANADOLU YILDIZLAR LİGİNE UĞURLADIK

  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığımızca organize edilen, 2019-2020 Yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakaları 07-08 Mart 2020 Tarihleri arasında Rize İlinde yapılacaktır.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI FUTSAL YILDIZLAR ERKEK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI SONUÇLANDI

  2019-2020 Okul Sporları faaliyetleri Futsal Yıldızlar Erkek İl birinciliği yarışmaları, 28 Şubat-05 Mart 2020 tarihleri arasında, Kazımkarabekir Paşa Spor Salonunda oynatılarak sonuçlandırılmıştır.

  Haberi Oku

  2020 YILI GÜREŞ MİLLİ HAKEMLİĞE GEÇİŞ YAZILI SINAVI YAPILACAKTIR

  Güreş Federasyonu Başkanlığımızın, 2020 yılı Milli Hakemliğe Terfi Yazılı Sınavı 15 Mart 2020 (Pazar) günü, saat 12:00'de Antalya / Kemer / Göynük Mirada Del Mar Otelinde yapılacaktır.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE TEBRİK BELGELERİ İL MÜDÜRÜMÜZ TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ

  Türkiye Amatör Spor Haftası kapsamında, 2019-2020 Sezonunda Türkiye genelindeki Amatör Spor Kulüplerine iletilmek üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yayımlanan tebrik belgeleri Sayın Bakanımız adına İl Müdürümüz Bilent Akar tarafından İlimizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine takdim edilmiştir.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER