YETENEK TARAMASI DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan 2019 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren “İş Birliği Protokolü” kapsamında hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı çerçevesinde ilimiz genelinde 3. Sınıf, 4. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencilerinin genel taramalarına (Temel Motorik Testlerine) devam ediyor.

  Haberi Oku

  MUTLU ÇARŞAMBADA BASKETBOL HEYCANI

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen "Mutlu Çarşamba" projesi kapsamında, 18 Mayıs 2022 tarihinde, İl Müdürlüğümüze ait Sporcu Fabrikası Güreş Salonunda Engelli Sporcularımıza yönelik Basketbol kursu verildi.

  Haberi Oku

  !!! TAKIMINI KUR ÖDÜLÜNÜ AL !!!

  Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Ardahan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği 16 yaş ve üzeri Bay ve Bayan kategorilerinde yapılacak olan ödüllü Penaltı Turnuvası için turnuva statüsü ve beyan formu aşağıda belirtilmiştir. Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Ardahan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ailesi olarak tüm katılımcılara başarılar dileriz.

  Haberi Oku

  MUTLU ÇARŞAMBA PROJESİ KAPSAMINDA ENGELLİ SPORCULARIMIZA GÜREŞ KURSU VERİLDİ

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen "Mutlu Çarşamba" projesi kapsamında, 18 Mayıs 2022 tarihinde, İl Müdürlüğümüze ait Sporcu Fabrikası Güreş Salonunda Engelli Sporcularımıza yönelik Güreş kursu verildi. Ardahan Güreş İl Temsilcisi ve Güreş Antrenörümüz Murat BAYRAKTAR öncülüğünde verilen eğitimin ardından İl Müdürlüğümüz ve Engelsiz Yaşam Müdürlüğünün personelinin katılımıyla engelli sporcularımızla sohbetler edilip programımızı gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  2021-2022 SEZONU İLİMİZ U-16 LİGİ ŞAMPİYONU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ OLDU

  2021 – 2022 sezonu U – 16 Yerel Amatör Ligi oynanan Gençlik Spor – Arı Spor ve 1921 Halil Efendi Spor – Göle Belediye Spor arasında oynanan müsabakalarla tamamlandı. Arı Spor’ u 1 – 0’ lık skorla yenen Gençlik Spor Kulübü ligi 1. Olarak tamamladı. Sporculara kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Bilent AKAR, Spor Hizmetleri Müdürümüz Halil İbrahim YILMAZ, Hanak Gençlik Ve Spor İlçe Müdürümüz Seyfettin TEKİN, Spor Şube Müdür Vekilimiz Yurdaer YURDAKUL, Ardahan Futbol İl Temsilcisi Önder SEYREK, Ardahan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Özgür Hamza KÜÇÜK, İl Tertip Komitesi Başkanı Kurtuluş US ve Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Erdal ACAR tarafından takdim edildi. Ödül töreninde konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Bilent AKAR sporcuları ve kulüp yöneticilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

  Haberi Oku

  İlimiz de “Ekranı Kapat, Dünya’ya Koş” temalı yarı maraton koşusu düzenlendi

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” seferberliği kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Ekranı Kapat, Dünya’ya Koş” temalı ‘Yarı Maraton Koşusu’ Dedegül - Halil Efendi 1. Nolu Sentetik Çim Yüzeyli Saha güzergâhında gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlik Valimiz Hüseyin ÖNER, İl Emniyet Müdürü Ünsal HAYAL, İl Jandarma Komutanı Ali Naci ALDEMİR, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Bilent AKAR, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan BULUT, kurum müdürleri, öğretmen ve orta öğretimden 120 öğrencinin katılımıyla Ardahan Merkeze bağlı Dedegül Köyünden başlayarak, yaklaşık 3.5 km sonra Halilefendi mahallesi sentetik saha mevkiinde son buldu. Etkinlikte dereceye giren sporculara ödüllerini Sayın Valimiz Hüseyin ÖNER, İl Emniyet Müdürü Ünsal HAYAL ve İl Jandarma Komutanı Ali Naci ALDEMİR tarafından takdim edildi. Ödül töreni sonrası Valimiz Hüseyin Öner, beraberindeki kurum müdürleri ile birlikte sentetik halı saha da bulun

  Haberi Oku

  BAŞARILI BADMİNTON SPORCULARIMIZI ANADOLU YILDIZLAR LİGİNE UĞURLADIK.

  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığımızca organize edilen, 2021-2022 Yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup Müsabakaları 20 - 22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Rize İlinde yapılacaktır.

  Haberi Oku

  19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI.

  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 15-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı. 15 Mayıs 2022 Pazar günü Gençlik Merkezince hazırlanan ‘’ Sosyal Medyadan Sosyal Meydana ‘’ etkinlikleri düzenlendi.

  Haberi Oku

  19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ MASA TENİSİ MÜSABAKALARI SONA ERDİ.

  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 17 – 18 Mayıs 2022 tarihlerinde Kazım Karabekir Paşa Kapalı Spor Salonunda Masa Tenisi müsabakaları yapıldı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK HAFTASI DOLAYISIYLA ÇEVRE VE DOĞA TEMİZLİĞİ YAPILDI.

  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Spor Bayramı Gençlik Haftası dolayısıyla bugün gençlerimiz ve Ardahan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çevre , doğa temizliği Ardahan Kampüsünde başlayıp mesire alanlarının temizliği yapılarak son bulmuştur.

  Haberi Oku

  ARDAHAN ''SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA'' ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

  Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” projesi kapsamında vatandaşları meydanlara çekmeye devam ediyor.

  Haberi Oku

  19 MAYIS ATATÜRK' Ü ANMA GENÇLİK SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ 3X3 BASKETBOL TURNUVASI YAPILDI.

  19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 14 – 15 Mayıs 2022 tarihlerinde Ardahan Valiliği önünde ve Kazım Karabekir Paşa Kapalı Spor Salonunda 3X3 Basketbol müsabakaları yapıldı.

  Haberi Oku

  MİNİK ADIMLARDAN BÜYÜK ADIMLARA ATLETİZM ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ.

  Türkiye Atletizm Federasyonu, Çocuk Atletizminin yeni yetenekleriyle 10 Mayıs 2022 tarihinde Göle ilçemizde buluştu.

  Haberi Oku

  '' MUTLU ÇARŞAMBA '' İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI DÜZENLENDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 İlde Engeliler için hayata geçirilen ‘’Mutlu Çarşamba’ ’Projesi Ardahan’da tüm hızıyla devam ediyor.

  Haberi Oku

  ANALİG TENİS TAKIMIMIZ ÇEYREK FİNALDE.

  Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığımızca organize edilen, 2021-2022 Yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Tenis Grup Müsabakaları 14-16 Nisan 2022 Tarihleri arasında Trabzon İlinde yapıldı.

  Haberi Oku

  3-4-5. SINIFLARA YÖNELİK YETENEK TARAMASI YAPILDI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan 2016 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren “İş Birliği Protokolü” kapsamında hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı çerçevesinde ilimiz genelinde 3. Sınıf, 4. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencilerinin genel taramalarına (Temel Motorik Testlerine) başlandı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER