HABERARŞİVİ
 • 14

  KASIM

  2018-2019 SEZONU OKUL SPORLARI FİKSTÜRÜ YAYINLANMIŞTIR

  2018-2018 Sezonu Fikstürleri Yayınlanmıştır.

 • 8

  KASIM

  2018-2019 SEZONU OKUL SPORLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  İl Müdürlüğümüz Spor Şube personeli tarafından, İlimiz genelindeki tüm okulların Müdürlerine ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine yönelik Okul Sporları bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 • 7

  KASIM

  BADMİNTON 1. KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU

  Ardahan İlimizde Badminton 1. Kademe Antrenörlük Kursu Açılacaktır.

 • 7

  KASIM

  TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ İLİMİZDE TAMAMLANDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği hayata geçirilen '' Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi '' 2018-2019 dönemi çalışmalarının ilk aşaması tamamlandı.

 • 26

  EKİM

  2018 YILI AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

  Amatör Spor Haftası etkinlikleri bu yılda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Başkanlığımızın iş birliğiyle 08 Ekim 2018 tarihinde tamamlandı.

 • 5

  EKİM

  İL MÜDÜRÜMÜZ İL MÜFTÜSÜ REMZİ PEHLİVANI ZİYARET ETTİ

  İl Müdürümüz Bilent Akar, Gençlik Merkezi Müdürümüz Ferman Güler ve Gençlik Liderimiz Metehan Önder “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle İl Müftüsü Remzi Pehlivan'ı makamında ziyaret ettiler.

 • 4

  EKİM

  2018-2019 SEZONU İL SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Vali Yardımcımız Mehmet KILIÇ Başkanlığında İl Spor Güvenlik Kurulu üyelerinin katılımıyla 28 Eylül 2018 Cuma günü saat 15:00' da Valilik toplantı salonun da İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

 • 4

  EKİM

  EYOF PERFORMANS TEST KAMPINDAN SPORCUMUZA DAVET

  01-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Bursa ilinde yapılacak olan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Büyük, Genç ve EYOF takımı sağlık kontrolü ve performans test kampına sporcumuz Dilan DEMİR ismen davet edilmiştir.

 • 28

  EYLÜL

  2018-2019 SEZONU AMATÖR SPOR KULÜPLERİ TOPLANTISI YAPILDI

  İl Müdürümüz Bilent Akar başkanlığında, Spor Şube Müdürümüz Yurdaer Yurdakul, ASKF Başkanı Özgür Hamza Küçük, Futbol İl Temsilcisi Önder Seyrek, İl Tertip Komitesi üyeleri ve Amatör Spor Kulüp Başkanları ile 2017-2018 sezonunun değerlendirilmesi, 2018-2019 sezonunun planlanmasına ilişkin toplantı, 21 Eylül 2018 Cuma günü, saat 15.00’da, İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

 • 28

  EYLÜL

  AMATÖR SPOR HAFTASI SPORTİF FAALİYETLER FİKSTÜRÜ OLUŞTURULDU

  Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Kapsamında Yapılacak Olan Spor Faaliyetlerinin Tarih ve Saatleri

 • 28

  EYLÜL

  FENERBAHÇE BEŞİKTAŞ MAÇINI İZLEMEYE GİDEN KAFİLE İLİMİZE DÖNDÜ

  Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlamak, spora olan ilgisini artırmak ve zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla "Spor ile Hayata Gülümse" projesi kapsamında, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Evleri ve Koordinasyon Merkezinde kalmakta olan 12-18 Yaş arası on iki gencimiz, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında, İstanbul İlinde oynanan, Türkiye Futbol Federasyonu Spor Toto Süper Lig müsabakasını izleyerek İlimize döndüler.

 • 27

  EYLÜL

  YETENEK TARAMASI İKİNCİ AŞAMA ÖLÇÜMLERİ YAPILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolüyle yürütülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin 2. Aşama Temel Hareket ve Sportif Beceriler Eğitimleri tamamlanan İlimiz genelindeki 108 öğrencinin 2. Aşama ölçümleri 26-27 Eylül 2018 tarihlerinde Kazım Karabekir Paşa Spor Salonunda yapılmıştır.

 • 27

  EYLÜL

  2018-2019 SEZONU ÖNCESİ ANTRENÖRLERLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

  Sayın Vali Yardımcımız Mehmet Kılıç başkanlığında, İl Müdürümüz Bilent Akar ve Spor Şube Müdürümüz Yurdaer Yurdakul’un katılımıyla İl Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan Antrenörlerimizle 2017-2018 sezonunun değerlendirilmesi, 2018-2019 sezonunun planlanmasına ilişkin toplantı 25 Eylül 2018 Salı günü, saat 13.00’da, Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzün toplantı salonunda yapıldı.

 • 24

  EYLÜL

  SAYIN VALİMİZ VE İL MÜDÜRÜMÜZ GOLF SPORCULARIMIZLA YEMEKTE BULUŞTU

  Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez, İl Müdürümüz Bilent Akar, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Erdal Acar ve yönetim kurulu üyeleri Golf sporuna yeni başlayan ve ilk sezonlarında Golf Federasyonu Başkanlığımız tarafından faaliyet programı doğrultusunda çeşitli illerde düzenlenen müsabakalarda başarı elde eden Antrenörümüz Hakan Fırıncı, 20 sporcumuz ve aileleri ile Gençlik ve Spor Kulübümüz yönetim kurulu tarafından organize edilen yemekte bir araya geldi.

 • 24

  EYLÜL

  GENÇLERİMİZE MİCROSOFT OFFİCE PROGRAMLARI EĞİTİM KURSU VERİLDİ

  Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklediği, İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Microsoft Office Programları Eğitimi” Indata Akademi tarafından verilen eğitim 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında, Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzün Bilgisayar odasında, 40 saat olarak gerçekleştirilmiştir. Eğitim programı doğrultusunda Microsoft Office World, Excel ve PowerPoint Presentation etkin kullanımına ilişkin dersler verilmiştir.