HABERARŞİVİ
 • 8

  KASIM

  2017-2018 OKUL SPORLARINA START VERİLDİ

  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Sezonu geniş katılım ile start verildi.

 • 8

  KASIM

  ÖZEL SPORCULARDA İLİMİZE ALTIN MADALYA

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm 5.Bölge Şampiyonası Antalya ilinde 15 Temmuz Şehitleri ve Gazilerini anma adına düzenlendi. Şampiyona 81 il genelinden 119 spor kulübünün 500 aşkın sporcusunun katılımıyla gerçekleşti.

 • 8

  KASIM

  ANTRENÖRLER VE İL TEMSİLCİLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce İl Müdürümüz Bilent AKAR Başkanlığında İl ve İlçelerdeki tüm Antrenör ve İl spor Dalı Temsilcileriyle 2016-2017 spor faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi ve 2017- 2018 sezonunun planlanması adına değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 • 1

  KASIM

  HANAK İLÇESİ HALI SAHASININ AÇILIŞI YAPILDI

  Hanak Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğüne ait halı sahamız geniş bir katılımla açıldı!

 • 31

  EKİM

  2017-2018 OKUL SPORLARI BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ TOPLANTISI TAMAMLANDI

  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları değerlendirme,planlama ve Bilgi Yönetim Sistemi tanıtımı toplantısı yapıldı.

 • 27

  EKİM

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

 • 26

  EKİM

  POSOF İLÇEMİZDE SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ

  Posof İlçemizde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı dolayısıyla düzenlenen Satranç Turnuvası, 24 Ekim 2017 tarihlerinde Posof Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

 • 25

  EKİM

  ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER YÖREMİZ PROJESİ TAMAMLANDI

  Şehirler ve Kültürler Projesi tamamlandı.

 • 17

  EKİM

  ÇILDIR İLÇEMİZDE AMATÖR SPOR HAFTASI SPORTİF ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI

  Çıldır İlçemizde, Amatör Spor Haftası ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sportif etkinlikleri kapsamında 12-17 Ekim tarihleri arasında, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde, Atletizm (Kros), Satranç ve Masa Tenisi branşlarında müsabakalar yapıldı.

 • 10

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu İl Başkanlığımızın işbirliğiyle düzenlenen 2017 yılı ‘’Amatör Spor Haftası’’ etkinlikleri, 09 Ekim 2017 tarihinde İl Valilik Binası önünden başlayarak, İlimizin simgesi olan tarihi Kalesine kadar yapılan kortej yürüyüşüyle start aldı.

 • 10

  EKİM

  ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER-YÖRELERİMİZ PROJESİNE IĞDIR İL GEZİSİYLE START VERİLDİ

  81 İl ile eş zamanlı olarak İlimizde de uygulamaya konulan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğüz tarafından 2015 yılından bu yana yürütülen Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz projesi ile; gençlerin yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olanlar, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, sevgi evlerinde kalanlar, sanayide çalışanlar, çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç edenler, proje faaliyetlerini gerçekleştirebilecek fiziki şartları haiz dezavantajlı gençlerin faydalanması hedeflenmektedir. Proje kapsamında illerde; mihmandarlar ve profesyonel rehberler eşliğinde tarihi ve kültürel mekânların ziyareti, gidilen yere dair tarihi değerlerin gençlere aktarılması, üniversite y

 • 3

  EKİM

  2017 YILI AMATÖR SPOR HAFTASI MÜSABAKA FİKSTÜRLERİ ÇEKİLDİ

  Amatör Spor Haftası Sportif Etkinlikleri.

 • 3

  EKİM

  MOBİL GENÇLİK MERKEZİ PROJESİ YALNIZÇAM'DA START ALDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından, Ülkemiz genelinde ki gençlerimizi ve çocuklarımızı spora teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen ''Mobil Gençlik Merkezi'' projesi, İlimiz merkeze bağlı Yalnızçam Fatih Sultan Mehmet Ortaokulun ’da düzenlenen tanıtım standıyla start aldı.

 • 2

  EKİM

  ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER PROJESİ KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ İLLERE GEZİLER DÜZENLENECEKTİR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlerimize yönelik çok sayıda proje yürütülmektedir. Sanayide çalışan çıraklardan kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklardan sevgi evlerinde kalanlara, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya konulan ulusal ve uluslararası projelerle bugüne kadar yüzbinlerce gencimize ulaşılmıştır. Her geçen yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalara devam edilmektedir. Yine Bakanlığımızın diğer Birimleri vasıtasıyla başta gençlik merkezleri ve gençlik kampları olmak üzere değişik projelerle gençlerimize ulaşılmaktadır.

 • 29

  EYLÜL

  2017-2018 SEZONU SPORTİF FAALİYETLER İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

  İl Müdürümüz Bilen AKAR, İlimiz genelinde yapılacak olan 2017-2018 sezonu sportif faaliyetlerin yol haritasını belirlemek ve merkez dahil İlçe müdürlüklerimizin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını görüşmek üzere, İlçe müdürlerimiz Adnan KORKUT, Gökmen ASLANKILIÇ, Bayram POLAT, Erhan YILMAZ, H. İbrahim YILMAZ, Gençlik Merkezi Müdürü Ferman GÜLER, Spor Şube Müdürü vekili Damla BEKTAŞ ve Tesisler Şube Müdürü vekili İlkay GÜNGÖREN ile toplantı yaptı.